Nová Škoda Kodiaq je tu!

Škoda Auto uvádí nejnovější kapitolu úspěšného příběhu: druhou generaci oceňovaného SUV. Kodiaq, symbol všestrannosti a inovací, si už získal srdce více než osmi set tisíc zákazníků na šedesáti světových trzích a posbíral řadu prestižních ocenění.

Nová generace vozu Škoda Kodiaq se může oproti předchůdci pochlubit svalnatějším a působivějším vzhledem. Do délky narostla o 6 centimetrů, díky čemuž nabízí více prostoru pro cestující a zavazadla. Celková délka činí 4 758 milimetrů, přičemž se zvětšil také objem zavazadlového prostoru: u pětimístné varianty až na 910 litrů. Vylepšenou aerodynamiku dokazuje součinitel odporu vzduchu cx s hodnotou pouze 0,282.

Design SUV podtrhuje nově tvarovaná kapota s přepracovaným logem Škoda a výraznou šestihrannou mřížkou chladiče. Klíčovým prvkem jsou na přání dodávané Matrix-LED přední světlomety druhé generace, které vrhají jasnější a prokreslenější světlo a jejichž 36 samostatných světelných segmentů vytváří pro značku charakteristickou „čtyřokou“ příď.

Ústředním prvkem vnitřku vozu je volně uložená 13palcová obrazovka infotainmentu doplněná 10palcovým virtuálním kokpitem a na přání dodávaným head-up displejem. Pod obrazovkou infotainmentu jsou umístěny nové multifunkční ovladače (Smart Dials) – tři multifunkční otočná a stlačitelná tlačítka s integrovanými digitálními displeji. Tyto ovladače zjednodušují přístup k různým funkcím vozidla a kombinují haptickou zpětnou vazbu s digitálními informacemi.

-

Oblíbené SUV bude poprvé k dispozici i jako Kodiaq iV, který se může pochlubit plug-in hybridním pohonným ústrojím. S kombinovaným výkonem 204 koní slibuje plně elektrický dojezd přes sto kilometrů v cyklu WLTP. Poprvé se Kodiaq setkává také s mild-hybridní technikou, kterou disponuje model 1,5 TSI o výkonu 150 koní. Nabídku motorů doplňuje benzinový motor 2,0 TSI a dva diesely 2,0 TDI s výkonem 150, respektive 193 koní. Všechny agregáty jsou spřaženy s automatickou převodovkou DSG a nejvyšší benzinové a naftové varianty standardně disponují pohonem všech kol.

Zajímá vás více o novém vozu Škoda Kodiaq? Navštivte oficiální stránky www.skoda-storyboard.com

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.