Nová Škoda Superb: prostor, komfort a možnosti volby

Čtvrtá generace modelu Škoda Superb se představila světu. Novinka přijíždí nejen s novým designem, ale také prostornějším a komfortnějším interiérem a řadou špičkových prvků výbavy.
Nový Superb pokračuje v tradici prostorných a reprezentativních vozů. Díky moderním materiálům i technice nabídne cestujícím ještě vyšší komfort. Větší je také vnitřní prostor, ať už ten pro posádku nebo pro zavazadla.
Čtvrtá generace se ponese ve znamení bohatých možností. Superb bude totiž nadále k dispozici v karosářských provedeních kombi a liftback, zákazníci si budou moci vybírat ze šesti různých provedení interiéru, šesti motorizací včetně plug-in hybridní varianty a také pohon všech kol. Nebude chybět ani prémiová výbava Laurin & Klement.
„Již více než 20 let je Superb vlajkovou lodí portfolia vozů Škoda se spalovacími motory. Ve své čtvrté generaci jím bude i nadále a nabídne ještě sofistikovanější skulpturální design, mimořádnou prostornost i nejmodernější technologie,“ říká k novince šéf automobilky Klaus Zellmer.

Nové barvy a víc místa

Exteriér se nese v duchu nového designového jazyka značky Škoda, Modern Solid. Zájemci si budou moci vybírat celkem z osmi odstínů barev, z toho šest je zcela nových. Jde o bílou Purity a metalické odstíny stříbrnou Pebble, černou Ebony, modrou Cobalt, červenou Carmine a žlutou Ice Tea.

Nový Superb je větší než předchozí generace, karoserie se chlubí vylepšenou aerodynamikou. Koeficient odporu vzduchu je 0,23 u liftbacku a 0,25 u kombi, jde o zlepšení o 10 a 15 %, což přispívá mimo jiné ke snížení spotřeby paliva. Přídi auta dominuje nová osmihranná maska a zaujmou i Matrix-LED přední světlomety druhé generace, které svítí až o 40 % výrazněji než předchozí provedení. Kola mohou mít průměr až 19 palců.

„Superb tradičně utvářel designový jazyk značky Škoda a čtvrtá generace v tom bude pokračovat: vzhled charakterizují ostře řezané linie, jasně definované dynamické proporce a moderní skulpturální a krystalický styl. Podařilo se nám také výrazně zlepšit aerodynamiku obou karosářských verzí a zároveň nabídnout cestujícím ještě více prostoru,“ hodnotí vzhled nového modelu Oliver Stefani, šéfdesignér Škoda Auto.

Více místa nabízí Superb jak posádce, tak zavazadlům. Karoserie se oproti předchůdci mírně protáhla a zvýšila (u kombi o 40 a 5 mm, u liftbacku o 43 a 12 mm), cestující tak budou mít nejen více místa pro nohy, ale také nad hlavou. Tradičně obrovský je zavazadlový prostor, liftback se chlubí 645 litry místa (nárůst o 20 litrů) a kombi 690 litry (30 litrů navíc).

Praktičnost a udržitelnost

Interiér čtvrté generace modelu Škoda Superb je praktický nejen z hlediska nabídky místa nebo odkládacích míst, ale také z pohledu ovládání vozu a jeho funkcí. Uspořádání palubní desky je přehledné a elegantní, dominuje jí velký displej infotainmentu s úhlopříčkou 10“ nebo 13“, řidič má k dispozici 10“ Virtuální kokpit. Specialitou nové generace jsou multifunkční ovladače (Smart Dials), které zastanou různé funkce které se nyní příjemně a snadno ovládají. Usnadňují nastavení klimatizace i dalších funkcí vozu.

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.