Nejkrásnější muž Česka odjel ve svůdným fáru

Čtyřiadvacetiletý strojař Jiří Kmoníček ze Šestajovic u Prahy se stal na konci srpna vítězem soutěže Muž roku 2018 a v úterý 4.9.2018 si k nám přijel pro svou hlavní cenu. A pak v ní samozřejmě odjel. Do ročního užívání totiž získal přepychový vůz Toyota C-HR v hodnotě 595 tisíc korun.

„Auto se mi designově moc líbí, má hezkou barvu. Doufám, že s ním budu spokojený, nikdy jsem takhle nové auto neměl. Jsem zvyklý na své staré, kde každou chvíli na mě něco pípá, bliká a hlásí nějakou chybu. Tady u toho se toho nebojím a jsem zvědavý, jak to všechno bude fungovat,“ usmíval se sympaťák, který doposud stále jezdil ve svém prvním voze Audi A6 2.5 V6.

Na otázku, jaký je řidič, odpověděl, že dobrý. A rychlý? To prý podle situace, jak se to hodí, ale každopádně jezdí opatrně. Od osmnácti, kdy si udělal řidičák, měl zatím jen jeden malý ťukaneček. „To když mě potkal malý mikrospánek a otřel jsem se o auto přede mnou,“ vysvětloval muž, co za volantem sedí každý den, když jezdí do práce, za kamarády, na výlety… Ročně najezdí 25 až 30 tisíc kilometrů.

Toyota C-HR je přesně auto pro denní využívání, navíc sportovní, s nímž se částečně můžete vydat i do terénu. S motorem 1.2 Turbo, který poskytuje výkon 85 kW, je tento kompaktní crossover dělaný pro svižnější jízdu. Ta je i díky speciální nové platformě podvozku geniální, protože auto na silnici na 18" litých kolech drží opravdu dobře.

Co se týká výbavy, jedná se o luxusnější verzi Dynamic, která má například modrý interiér, automatické dálkové světlomety, speciální zadní parkovací kameru, systém Toyota Safety Sense, který upozorňuje na opouštění jízdního pruhu. Auto vás také varuje před rizikem srážky, umí rozpoznávat dopravní značky…

Největší předností vozu je však jeho svůdný a elegantní design, který ho dělá zcela odlišným autem od ostatních modelů této japonské automobilky, co zatím nabízí. A tak Toyota C-HR je dle majitele společnosti Autostyl Jana Kranáta přesně takové auto, v jakém by měl jezdit nejkrásnější muž republiky, kterému v úterý odpoledne slavnostně předal klíče od vozu.

„U celé řady značek někdy ani nepoznáte, o jaký model vlastně jde, protože mají velmi podobné rysy. U tohoto auta se nespletete, je nezaměnitelné,“ povídal Jan Kranát o modelu, který, přestože je na trhu už dva roky, stále budí pozornost. 

Autostyl je sponzorem soutěže Muž roku již druhým rokem. Loňský vítěz Matyáš Hložek opouštěl Podkrkonoší v Toyotě RAV4, kterou shodou okolností do trutnovského areál na Horské ulici vrátil den před předáním vozu novému králi českých mužů. „Během roku jsme s ním byli v kontaktu, několikrát nás navštívil. S autem byl spokojený. Měl pocit, že mu tuto cenu celá řada lidí závidí,“ usmíval se Jan Kranát.

 

 

NA SLOVÍČKO S MUŽEM ROKU 2018…

O jeho práci
Jsem zaměstnaný jako strojař v Praze - Modřanech na CNC obráběcích strojích, kde se ještě věnuji 3D modelování a konstruování. Pracuji tam dva roky, ale co se týká tohoto oboru, pohybuji se v něm už od školy. Vystudoval jsem průmyslovku, pak jsem chodil ještě na vysokou školu, ale studium jsem po dvou letech přerušil. Teď se však plánuji co nejvíce věnovat modelingu a strojařina půjde na druhou kolej. Nicméně stále bude mým koníčkem a nepřestanu být strojařem. Vrátit se pak můžu vždycky.

O přihlášce do soutěže
Bylo to na popud mých kamarádů a kamarádek, kteří mi říkali, že vypadám dobře, ať vyzkouším modeling. Tak jsem v únoru šel do agentury Cast Me a potom, co jsme všechno sepsali, se mě zeptali, jestli nechci zkusit soutěž Muž roku. A já si řekl, že to zkusím. Rád totiž přijímám výzvy. V podstatě jsem ještě nezačal být modelem a už jsem byl přihlášený do soutěže. Modeling jsem přitom nikdy nesledoval, nikdy jsem se nechtěl stát modelem. Jsou to pro mě zcela nové vody.

O finálovém večeru
Měl jsem trému, v sálu bylo hodně lidí, ale s klukama jsme byli dobrá parta a pomáhali jsme si. Snažil jsem se soustředit na to, abych zúročil úsilí, které jsem tomu do té doby věnoval a dopadlo to dobře. Nejtěžší pro mě byla si volná disciplína - taneční vystoupení, protože to bylo jen čistě na nás. Tancování jsem přitom zavrhnul hned na začátku a vymýšleli jsme hromadu dalších věcí, které se mi v tu chvíli zdály jako super volba. Ale nakonec jsme se vrátili k tancování, se kterým mi pomohla skvělá tanečnice a pole dancerka Julie Nachtigallová. Ta se mnou při nácviku tanečního čísla strávila hodně času a dokonce si kvůli tomu odepřela dovolenou.

O chvílích po vítězství
Hlavou mi najednou problesklo všechno a zároveň nic. Byl to pro mě ohromný úspěch, nikdy jsem nic takhle známého nevyhrál. Ale chtěl jsem to vyhrát a samozřejmě jsem na tom makal celou dobu.

O účasti na zahraničních soutěžích
Chci se umístit samozřejmě co nejlépe. Očekávám od toho nové prostředí, nové zkušenosti, nové pracovní nabídky. Když se dobře umístím, budu ve světě víc známější. Myslím, že mi to může přinést jen samá pozitiva. 

O času stráveném denně před zrcadlem
Já před zrcadlem netrávím žádný extra čas. (smích) Kromě toho, že ráno udělám ty klasické věci, že si vyčistím zuby, opláchnu si obličej a zarovnám vousy. To je ale tak všechno.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace