ŠKODA POMÁHÁ

3. 8. 2020

Novým automobilem ŠKODA OCTAVIA COMBI budou jezdit za svými klienty pracovníci Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko Světlo ve Vrchlabí. Poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb na Vrchlabsku a Jilemnicku totiž uspěli se svým projektem v grantovém řízení Nadace NROS a společnosti ŠKODA AUTO.

Pro pomáhající subjekty připravila automobilka, jako největší poskytovatel mobility v České republice, hned sto vozidel s cílem posílit dostupnost zdravotních a sociálních služeb, a to i v odlehlých lokalitách, kde péče chybí. Přes Nadaci rozvoje občanské společnosti pak organizace posílaly své žádosti. Zájem byl obrovský.

Z vrchlabské Diakonie napsali projekt, který byl zaměřený na Ranou péči, což je jedna ze čtyř typů služeb, které poskytuje. „Je to služba pro rodiny, které mají děti do sedmi let. Většinou jsou to děti, které mají opožděný vývoj, mentální postižení, poruchu autistického spektra,“ vysvětloval ředitel Diakonie ČCE - středisko Světlo Tomáš Hawel. „Jedná se o terénní službu, kterou poskytujeme v okruhu 60 kilometrů od Vrchlabí. Díky tomu, že se nám navýšila kapacita a potřebnost této služby, potřebovali jsme další dopravní prostředek, kterým obsloužíme tady to velké území,“ dodal.

Doposud čítal vozový park vrchlabské Diakonie pět automobilů, ovšem ani jeden svým způsobem nevlastnila. „Přeci jenom jsme nezisková organizace a získat volné prostředky na to, abychom si koupili auto, je pro nás takřka nemožné,“ podotkl Tomáš Hawel. Se svými spolupracovníky tudíž tuto možnost, jak získat dopravní prostředek, velmi uvítal. „Věříme, že děláme dobrou službu, tak jsme i věřili, že by to mohlo dopadnout. Samozřejmě to však pro nás bylo příjemné překvapení,“ usmál se, když se ve Vrchlabí dozvěděli, že patří mezi sto úspěšných žadatelů.

Ke slavnostnímu předání klíčů od nového vozu za necelých 900 tisíc korun s veškerými prvky bezpečnostně-komfortní zóny, naftovým motorem či automatickou převodovkou došlo 23. července v trutnovském Autostylu, který je autorizovaným prodejcem vozů značky ŠKODA AUTO.

 

Zdroj: https://trutnovinky.cz/zpravy/z-trutnova/2020/cervenec/autostyl-vrchlabska-diakonie-ziskala-darem-vuz-od-skoda-auto/

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace