Muž roku 2017 si bude užívat jízdu v naší Toyotě RAV4 hybrid

Víte, že na konci srpna proběhlo v Náchodě finále soutěže Muž roku 2017? Víte, že zvítězil třiadvacetiletý student a fitness trenér z Prahy Matyáš Hložek, což je syn zpěváka Standy Hložka? Víte, že tento sympatický, chytrý, vtipný a charismatický mladík díky vítězství mimo jiné vyhrál od trutnovského Autostylu vůz Toyota RAV4 do ročního užívání? Že jste to nevěděli, tak teď už to víte.

„Strašně se na nové auto těším,“ nechal se Matyáš Hložek slyšet po příjezdu do areálu trutnovského Autostylu, kam v pátek dorazil společně se svými rodiči a prezidentem soutěže Muž roku Davidem Novotným. „Myslím, že jsem dobrý řidič. Od té doby, co mám řidičák, jezdím autem prakticky každý den. Mám rád svižnou jízdu,“ práskl na sebe vítěz v krátkém rozhovoru, který najdete ve druhé polovině tohoto článku.

Klíče od nového „miláčka“ v hodnotě 950 tisíc korun převzal Matyáš z rukou Jana Kranáta, ředitel společnosti, která byla jedním z generálních partnerů soutěže. „Myslím, že je to jedna z nejhodnotnějších cen, jakou kdy vítěz podobných soutěží dostal. Většinou se dávají malá auta. My jsme si ale řekli, že když to je Muž roku, zaslouží si tomu odpovídající auto,“ řekl Jan Kranát a doplnil, že záměrně vybrali i Toyotu, která je dnes všude vidět a slyšet. Jedná se o nejdynamičtější značku na trhu v letošním roce.

„Auto jsme ale hlavně také zvolili z důvodu toho, že se jedná o nejpokrokovější technologii ve vztahu k emisím či úspoře pohonných hmot,“ poukázal předseda představenstva Autostylu. Toyota RAV4 je vůz s hybridním pohonem, což je podle Jana Kranáta technologie, s níž se budeme potkávat na silnicích čím dál tím více. Kombinace dvou a půllitrového benzínového motoru a elektromotoru s celkovým výkonem 197 koní dává předpoklady, že v určitých případech by auto mělo podávat nadstandardní výkon při minimální spotřebě. Jedná se rovněž o typ vozu SUV, takže nabízí vysoký komfort jízdy jak na silnici, tak v terénu.

Nablýskaná Toyota ovšem nebyla to jediné, co se v prodejním salónu předávalo. Rodina Hložkových přicestovala do Trutnova 15. září, což bylo tedy zrovna den před 63. narozeninami Stanislava Hložka. A tak se v Autostylu gratulovalo ještě jednou a Matyášův otec dostal i dort.

Co vlastně slavný zpěvák, který zářil v 80. letech v tandemu s Petrem Kotvaldem, říká na úspěch svého syna? „Já jsem z toho byl několikrát v šoku. Poprvé to bylo, když jsem se dozvěděl, že se přihlásil do soutěže a řekl mi, že postoupil do dalšího kola. A ten další šok přišel potom, co vyhrál. S tím jsem vůbec nepočítal,“ nepředpokládal zpěvák, že by někdo s příjmením Hložek mohl vyhrát. „Každý by si hned určitě říkal, že je to protekce. Naštěstí tam bylo 98 porotců, takže každý pochopí, že to žádná protekce být nemohla,“ dodal otec tří dětí a již také pětinásobný dědeček.

Na finálovém večeru v Náchodě samozřejmě s manželkou Alenou nechyběli a fandili Matyášovi. „Překvapil mě, jak hezky zazpíval,“ ocenil pěvecký výkon svého syna ve volné disciplíně. Dvanáct finalistů 18. ročníku soutěže, do níž se přihlásilo přes 900 mužů, ještě vystoupilo na pódiu při předvádění spodního prádla a rozhovoru se svým patronem. „Řekl jsem si, že takový večer je jednou za život a že si ho chci maximálně užít,“ přál si jen Hložek junior. A nakonec i vyhrál. Někdy na přelomu roku by měl reprezentovat Českou republiku na světové soutěži Mister International.

 

V AUTĚ STRÁVÍM DOST ČASU, FURT NĚKDE CESTUJU

Od čtyř let se věnoval hokeji, hrál za Slavii a dokonce působil i v Alpské lize v jednom z rakouských týmů. Loni se však rozhodl pověsit brusle na hřebík. „Tak nějak mě to přestalo bavit,“ říká Matyáš Hložek. Ke sportu má však Muž roku 2017 stále blízko. Hraje fotbal, boxuje, každý den je ve fitku… Teď by ale rád nakoukl i do trošku jiného světa. „Modeling mě láká, chtěl bych si to zkusit,“ usmívá se urostlý vysokoškolák, který studuje Manažerská studia a tento rok ho čeká psaní bakalářky.

Matyáši, co pro vás znamená titul Muž roku 2017?
Znamená pro mě hrozně moc a strašně si toho vážím. Může to být takový ten první krok do velkého světa ať už modelingu, hudby nebo čehokoliv.

Jaký je váš vztah k modelingu?
Přijde mi, že v poslední době jsem se v tom víc našel. Je mi to blízké a baví mě to. Pokud by byla možnost, rád bych se tím i živil.

Zajímal jste se o soutěž už předtím, než jste se rozhodl přihlásit?
Okrajově jsem o ní věděl, ale jako vyloženě, že bych plánoval dopředu, že se do ní přihlásím, to ne. V podstatě dva dny před castingem mě vyhecoval a ukecal kamarád Tomáš Tesař, ať to zkusím. Bylo to neplánované, nečekané, ale nakonec to vyšlo dobře.

Už vám vítězství po těch pár týdnech od finále něco přineslo?
Tak zaprvé musím říct, že mít titul Muž roku je moc hezký pocit. Opravdu je to příjemné. Jinak už jsem točil jednu reklamu a jsem zvaný na různé akce. Teď ve středu jsem byl v Show Jana Krause.

Jaké to bylo?
Byly to nervy, ale musím říct, že na mě byl docela hodný. Bylo to fajn.

U nás v Autostylu jste si převzal nové auto, takže se vás musíme zeptat, jaký jste řidič?
Myslím, že jsem dobrý řidič. Od té doby, co mám řidičák, jezdím autem prakticky každý den. Jezdil jsem ty dálky do Rakouska, kdy jsem tam ještě hrál hokej, nebo předtím i chvilku do Znojma, kde jsem také hrál. Naježděno už mám možná víc, než někdo za celý život. V autě strávím dost času, furt někde cestuju.

Jezdíte rychle?
Mám rád svižnou jízdu.

Co máte za auto?
Mám Seata a od mamky si občas půjčuji Volkswagena. Teď se ale strašně těším na Toyotu. Nějaké informace jsem si už o ní zjišťoval na internetu.

Na závěr jedna otázka, na kterou asi musíte odpovídat dost často. Co vy a zpěv?
Něco málo jsem snad podědil. Když jsem zpíval na finálovém večeru nebo teď v Show Jana Krause, tak to mělo úspěch, což mě těší. Dřív, když jsem měl čas, tak jsem si doma také skládal muziku přes počítač. Teď už toho času moc není. V muzice jsem vyrůstal odmala, hudební sluch mám.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace